2. - Българи в чужбина
  3. Марто Петров блести с гол и асистенция за Болтън (видео)

Марто Петров блести с гол и асистенция за Болтън (видео)

Българският национал се отчете с блестящи изяви при успеха над Орландо Сити в приятелска среща, хвалят го

Българският национал Мартин Петров се отчете с блестящи изяви при победата на Болтън над Орландо Сити с 3:1 в приятелска среща играна вчера.

Лявото крило остави много добри впечатления у наставникът на Уондърърс Оуен Койл, като отбеляза попадение и подаде за друго.

В 14-ата минута Петров сложи топката на главата на Кевин Дейвис, който откри резултата срещу американците.

Отборът на Орландо стигна до равенството в 28-ата минута чрез попадение на Мат Луцунарис.

В 37-ата минута, обаче Болтън отново излезе напред в резултата след гол на Дарън Пратли, а две минуи по-късно Мартин Петров оформи крайното 3:1, увенчавайки с попадение добрата си игра до този момент. През първата част българинът разкъсваше противниковата отбрана, създавайки много положения за своите съотборници.

Мениджърът на Болтън не пропусна да похвали нашенеца след края на проверката.

„Виждате, че има от какво да сме доволни. Мартин показа невероятно хладнокръвие и отбеляза красив гол.” – коментира Койл.

Кевин Дейвис също не пести суперлативи за играта на Петров: „Тази вечер Мартин летеше. Намира се в страхотна форма.”

За отбора на Болтън приятелската среща с Орландо бе втората от трите предвидени за турнето им в Съединените Щати. Последният мач на Уондърс е в сряда срещу тима на Хюстън Динамо.
ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0