2. - Българи в чужбина
  3. Михайлов и Твенте на крачка от феноменален обрат като гости на Фейенорд

Михайлов и Твенте на крачка от феноменален обрат като гости на Фейенорд

Тимът от Еншеде отстъпи с 2:3 в Ротердам след 0:3 на почивката

Отборът на Фейенорд се наложи над гостуващия Твенте с 3:2 в мач от 17-ия кръг на холандската Ередивизи. Домакините поведоха с 3:0 до почивката след три гола на Джон Гуидети в 8-ата, 43-ата и 44-ата минута.

За тима от Еншеде пълни 90 минути на вратата изкара българският национал Николай Михайлов.

Домакините имаха сериозно превъзходство през първата част и логично дръпнаха напред в резултата с цели три безответни попадения. Заслугата обаче е изцяло на шведския нападател Джон Гуидети, който наниза хеттрик до почивката.

Още в 8-ата минута десетката на Фейенорд бе изведен на чиста позиция и от десетина метра прати топката под плонжа на българския страж.

В оставащите минути до края на полувремето домакините имаха още няколко възможности да отбележат, но го сториха едва в 43-ата минута, когато Гуидети нахлу отляво в наказателното поле и вкара второто си попадение с неспасяем удар, след който топката се чукна в дясната греда зад Михайлов и се оплете в мрежата.

Не бяха изминали и 60 секунди и шведът ликуваше за трети път след сходно положение, но този път отдясно.

След почивката двата тима неочаквано си размениха ролите след като домакините от Ротердам намалиха оборотите.

В 56-ата минута Насер Чадли намали резултата на 3:1, а десет минути по-късно Люк де Йонг върна още едно попадение, като по този начин преднината на Фейенорд бе стопена до само един гол.

Обнадеждени от благоприятния развой на събитията през втората част гостите се впуснаха в атака, но така и не съумяха да отбележат изравнително попадение.

По този начин тимът на Твенте остана на крачка от феноменален обрат и въпреки загубата запази третата си позиция с актив от 33 точки. Фейенорд пък е на пето място с два пункта по-малко.