2. - Българи в чужбина
  3. Мицански по петите на Левандовски за голмайсторския приз в Полша

Мицански по петите на Левандовски за голмайсторския приз в Полша

Българинът отбеляза 12-ия си гол при успеха на Заглебие с 2:1 над Одра и ще играе в Екстракласата и следващия сезон

Българинът Илиян Мицански продължава с превъзходните си изяви в полската „Екстракласа”. Днес нападателят се разписа при победата на Заглебие Любин с 2:1 срещу опашкаря Одра Водзислав-Сленски в среща от 28-ия кръг. Мицански вкара първото попадение за своя тим още в 1-ата минута.

Квиек изравни от дузпа в 47-ата минута. Динис донесе успеха за домакините в 76-ата минута, с който Заглебие си гарантира място в елита и през следващия сезон. Любин има 34 точки, с 8 над Одра, който е под чертата.

Мицански вече е с 12 попадения на сметката си този сезон, с три по-малко от лидера за голмайсторския приз Роберт Левандовски, чийто тим Лех Познан играе в момента срещу Полония Битом.  До края остават два кръга.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)