2. - Българи в чужбина
  3. Мицански с цял мач при загуба

Мицански с цял мач при загуба

Българският нападател Илиян Мицански изигра пълни 90 минути за отбора на Загленбе Любин, който загуби с 0:1 гостуването си срещу Лехия Гданск и остана в зоната на изпадащите след изиграването на мача си от осмия кръг на полското футболно първенство.

Загленбе е на предпоследното 15-о място с 4 точки, а една повече има Арка Гдиня, където играят Любомир Любенов и Стойко Сакалиев,.

динственият гол в мача отбеляза Михал Лабедзки, който бе точен в 88-ата минута за крайното 1:0 в полза на шестия в класирането Лехия. Червен картон за Загленбе получи Пьотр Шверчевски в добавеното време на мача.

Мицански започна в нападателен дует с Махамаду Траоре, а според официалния уебсайт на Загленбе двамата са показали отличен синхрон помежду си и са оставили добри впечатления за публиката и на треньора Франчишек Смуда.

Временен лидер преди изиграването на останалите срещи от осмия кръг е Висла Краков с 19 точки. Втои с мач повече и със 17 точки е Легия Варшава, а на последно място, единствено зад Загленбе и Арка, се намира Ягиелония Бялосток, който има актив от едва една точка, след като започна сезона с наказание от минус десет точки и вече спечели три мача, а в два завърши наравно.