2. - Българи в чужбина
  3. Монако разби Тулуза с 4:1 и е на крачка от Шампионска лига (ВИДЕО)

Монако разби Тулуза с 4:1 и е на крачка от Шампионска лига (ВИДЕО)

Димитър Бербатов не попадна в състава на "монегаските", които спечелиха с лекота домакинския си мач

Монако спечели с 4:1 домакинския си мач срещу Тулуза в двубой от XXXV кръг на френската Лига 1. Димитър Бербатов не попадна в състава за двубоя, който бе спечелен с лекота от „монегаските”, които са на трета позиция във временното класиране, даваща право на участие в Шампионска лига.

Монако започна двубоя на високи обороти и в 9-ата минута Бернардо Силва със страхотен шут от границата на големия пеналт разпечата вратата на Тулуза.

Гостите заложиха на контраиграта и в 26-ата минута при бърза атака Оскар Трейо изведе Брайтуайт сам срещу Субашич и нападателят не сбърка, връщайки равенството в двубоя.

В първата минута на добавеното време Монако отново излезе напред в резултата, след като Мартиал бе точен от бялата точка.

В 56-ата минута при пробив отдясно Раги центрира в полето на гостите, където Жоао Моутиньо  засече точно с глава показвайки на 3:1.

Десет минути преки края на срещата двата тима останаха с човек по-малко, след като резервата Дирар (Монако) и Кана-Бийк (Тулуза) получиха директни червени картони.

Крайният резултат в двубоя бе оформен от Валере Жермейн във втората минута на добавеното време. Така три кръга преди края на сезона Монако има в актива си 65 точки, на пет пред преследвача Олимпик Марсилия.