2. - Българи в чужбина
  3. Ники Михайлов остана резерва при драматична победа на Твенте

Ники Михайлов остана резерва при драматична победа на Твенте

Българският национал Николай Михайлов не игра за своя Твенте при драматичната домакинска победа на тима му с 3:2 срещу Утрехт в мач от 6-ия кръг на холандската Ередивизие.

Българският национал Николай Михайлов не игра за своя Твенте при драматичната домакинска победа на тима му с 3:2 срещу Утрехт в мач от 6-ия кръг на холандската Ередивизие. Ван Волфсвинкел изведе гостите напред още в 8-ата минута, но Нкуфо изравни за Твенте три минути преди почивката. Куйпер даде аванс на домакините в резултата в 52-ата минута, но десет минути след това Ван Волфсвинкел изравни с втория си гол в мача.

Твенте стигна до победата едва в 91-ата минута, когато Руис изпрати топката в противниковата мрежа. Малко преди това Перес от тима на домакините пропусна дузпа. В четвъртата минута на даденото от рефера продължение Тиоте от тима на Твенте получи втори жълт, респективно червен картон.

Успехът позволи на Твенте да се изкачи на второ място в класирането с 14 точки. Същият актив има и лидерът ПСВ Айндховен на Станислав Манолев, но тимът на Ники Михайлов е с по-лоша голова разлика.