2. - Българи в чужбина
  3. Отборът на Китанов победи този на Митрев в Румъния

Отборът на Китанов победи този на Митрев в Румъния

Домакините първи взеха преднина в мача

Своеобразното българско дерби в първенството на Румъния между отборите на Волунтари и Астра завърши с успех на състава от Гюргево. Двата тима се изправиха един срещу друг в сблъсък от 3-ия кръг на местната Лига 1 на стадион “Ангел Йорданеску”, а гостите спечелиха с 2:1. На вратата на Волунтари бе Божидар Митрев, а под рамката за Астра пази Георги Китанов.

Домакините първи взеха преднина в мача. Още в 10-ата минута Капатана бе намерен около точката на дузпата и засече топката във вратата за 1:0.

Малко преди края на първата част обаче Астра възстанови равенството. Исканият от Левски Денис Алибек се възползва от грешка в защитата на домакините и елегантно прехвърли Митрев за 1:1.

В 56-ата минута гостите направиха и пълен обрат. Валентин Георге се разписа с неспасяем диагонален удар за крайното 1:2.

Така Волунтари продължава да разочарова от началото на сезона, допускайки втора поредна загуба, като все още няма успех на сметката си и има само 1 спечелена точка в актива си. Отборът се намира на 11-ата позиция в таблицата. За Астра пък това бе първи успех и тимът се изкачи до 8-ото място в класирането с 4 точки.