2. - Българи в чужбина
  3. Пао громи, Иван Иванов стана жертва на тактиката

Пао громи, Иван Иванов стана жертва на тактиката

Андреа Страмачони смени българския защитник още в 34-ата минута заради червен картон за вратаря на съперника

Българският защитник Иван Иванов беше заменен още в 34-ата минута при категоричния успех на Панатинайкос с 4:0 като домакин на Пас Янина във втория кръг на гръцката Суперлига.

Причината обаче не бе контузия, а тактическо решение на треньора Андреа Страмачони, който смени тактическата постройка след червен картон за вратаря на гостите Пасталакис още в 22-ата минута.

Иван Иванов беше заменен от аржентинския халф Лукас Вияфанйес, а таранът Маркус Бег даде преднина на Пао в 38-ата минута.

След паузата с човек повече Панатинайкос не срещна трудности и вкара нови три попадения чрез финландеца Робин Лод, отново Маркус Берг и Себастиан Лето.

Панатинайкос започна силно сезона с две победи от два мача и пълен актив от 6 точки.