2. - Българи в чужбина
  3. Първи гол за Михаил Александров в руското първенство

Първи гол за Михаил Александров в руското първенство

Българското крило Михаил Александров вкара първия си гол с екипа на Арсенал (Тула), като откри резултата за успеха с 3:0 над Том (Томск)

Българското крило Михаил Александров вкара първия си гол с екипа на Арсенал (Тула), като откри резултата за успеха с 3:0 над Том (Томск). Арсеналци събраха 18 точки и излязоха от зоната на директно изпадащите, като в момента заемат 13-а позиция. Том остава на последната 16-а в подреждането с 12 точки. Между тях са Оренбург и Криля Советов с по 16 точки.

Александров откри резултата в средата на първото полувреме - в 19-ата минута, когато получи подаване от другия българин в тима Иван Иванов. Александров пое топката на празно пространство и с великолепен изстрел в сглобката наказа вратаря Алексей Солосин.
Домакините затвърдиха успеха си в 74-ата минута с гол на Муса Думбия, а попадение в 89-ата минута на ветерана Кирил Комбаров оформи и крайното 3:0.

И двата гола се получиха по един и същи начин, като вратарят отразяваше ударите най-напред на Комбаров, а след това и на Думбия, но нямаше шанс при добавките.

Другият българин в отбора на Арсенал (Тула) Иван Иванов също се представи на ниво за всичките 90 минути на терена.

АРСЕНАЛ (ТУЛА) - ТОМ (ТОМСК) 3:0
1:0 Михаил Александров (19)
2:0 Муса Думбия (74)

3:0 Кирил Комбаров (89)

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)