2. - Българи в чужбина
  3. Пеев и Сираков със скучен хикс срещу Том Томск

Пеев и Сираков със скучен хикс срещу Том Томск

Георги Пеев получи жълт картон, а Амкар още е в опасна близост до изпадащите

Том Томск и Амкар Перм не можаха да се победят и поделиха по една точка в мач от 22-ия кръг на руската Премиер Лига. Георги Пеев и Захари Сираков бяха титуляри и останаха на терена през целия мач, а Пеев си заработи и жълт картон.

Двата отбора не показаха, че имат потенциала да вкарват голове и продължиха трагичната си форма в първенството. Шести пореден мач без победа за Том Томск, а за Амкар това беше седми пореден мач без победа.

Опасните положения бяха рядкост и публиката нямаше много поводи да се развълнува. Валяйкин напредна добре по фланга в 10-ата минута и центрира, но нямаше кой да засече във вратата. Бояринцев направи пропуск в след половин час игра, а до края на полувремето никой не стигна до по-удобно положение.

В 54-ата минута Пеев си изкара жълт картон, след като задържа за фланелката Рахимов, за да спре опасна атака на домакините. Бурмистров можеше да донесе победата на Пеев, Сираков и компания, но пропусна и мачът завърши 0:0.

Така Том остана на 12-то място с 20 точки, а Амкар е позиция по-нагоре с 23. Двата тима все още са застрашени от изпадане, като Спартак Налчик, който е в опасната зона, има 17 точки и мач по-малко.
В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)