2. - Българи в чужбина
  3. Петър Занев и Амкар откраднаха снежна точка навън срещу ЦСКА (ВИДЕО)

Петър Занев и Амкар откраднаха снежна точка навън срещу ЦСКА (ВИДЕО)

Благой Георгиев също участва в зрелищно равенство 3:3 между Краснодар и Оренбург

Петър Занев и Амкар взеха престижна точка като гости на ЦСКА (Москва) след 2:2 в руската столица в мач от 13-ия кръг на Премиер лигата. Занев игра цял мач за гостите, а Георги Миланов не попадна в групата на „армейците”.

ЦСКА загуби с 0:3 визитата на Монако в Шампионска лига през седмицата, а днес поведе от дузпа чрез опитния Сергей Игнашевич в 18-ата минута под снеговалежа в Москва.

Централният бранител на Амкар Георги Джикия изравни бързо в 25-ата, а Михаил Костюков шокира ЦСКА с втори гол за пълен обрат в 27-ата – 2:1 за Амкар.

Зоран Тошич възстанови равенството в добавеното време на първата част, а натискът на ЦСКА след паузата не доведе до победен гол.

В друг мач от кръга Благой Георгиев изигра 55 минути като титуляр при драматичното 3:3 между Краснодар и неговия Оренбург.

Маурисио Перейра и Ари дадоха летящ старт на Краснодар с два гола до 11-ата минута, но Оренбург осъществи запомнящ се обрат с попадения на Сергей Бреев и две на Владимир Полятков. Гостите обърнаха от 0:2 до 3:2 между 16-ата и 31-ата минута.

Куаси Ебуе беше изгонен от състава на Краснодар в 44-ата минута, но гостите не се възползваха и техният десен бек Андрей Малик също видя директен червен картон в 73-ата минута. Само две по-късно белоруският централен защитник на Краснодар Александър Мартинович изравни за 3:3.

Зенит допусна обрат от 1:0 до 1:2 като гост на Терек и загуби. Така отборът от Санкт Петербург изпусна да се изравни на върха със Спартак Москва и остана три точки зад Попето и компания.