2. - Българи в чужбина
  3. Пети пореден успех за Партизан, Иван Иванов несменяем

Пети пореден успех за Партизан, Иван Иванов несменяем

"Гробарите" взеха трите точки след 2:1 срещу Войводина и се върнаха на върха

Сръбският гранд Партизан постигна пета поредна победа в местния шампионат. „Гробарите” надделяха с 2:1 срещу Войводина в Нови Сад. Два ранни гола осигуриха трите точки, коиот върнаха тима на върха.

Българският национал и бивш играч на ЦСКА и руския Алания Иван Иванов започна като титуляр мача и остана през цялото време на терена.
Съставът от Белград реши мача още в първите 20 минути на срещата, когато наниза 2 гола. Маркович вкара за Партизан преди да са изминали 120 секунди игра, а Сцепович направи преднината на „черно-белите” комфортна в 19-ата минута.

В 70-ата минута Божович намали преднината на 1:2, но силите на Войводина бяха дотук и гостите постигнаха пореден добър резултат за себе си в битката за титлата с вечния враг Цървена Звезда.

Партизан е лидер в сръбската Първа дивизия с 18 точки от 7 мача след 6 победии загуба. Цървена Звезда е на 2-о място с 2 по-малко.
В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)