2. - Българи в чужбина
  3. Попето и Кубан взеха историческа точка в Уелс с гол от дузпа в добавеното време (ВИДЕО)

Валенсия разби Сент Гален с 5:1 у дома, но Суонзи остана лидер в групата

Съставът на Суонзи остана лидер в група „А” на турнира Лига Европа и след третия кръг, макар че не успя да се наложи над гостуващия Кубан Краснодар, след като допусна гол в добавеното време и мачът завърши наравно – 1:1.

Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов започна като титуляр за гостите и остана на терена до 76-ата минута, когато бе заменен от Ибрахима Балде, превърнал се в герой за тима.

Иначе Попето бе един от най-добрите футболисти на Кубан, но неговите съотборници разчитаха предимно на дълги подавания зад гърба на домакинската отбрана.

През първото полувреме руският тим стоеше добре на терена на „Либърти Стейдиум” и затрудни сериозно „лебедите”, но след паузата момчетата на Михаел Лаудруп овладяха инициативата и логично стигнаха до попадение.

То бе дело на голямата им звезда Мигел Перес-Мичу и падна в 68-ата минута. Тогава испанският нападател получи топката от направилия редица пропуски Джонджо Шелви на десетина метра пред пеналта, направи двойно подаване с Позуело и изпревари стража на гостите, за да вкара топката в мрежата му – 1:0.

След попадението Кубан се опита да отговори и успя да го стори в 92-ата минута, когато заменилият Попето сенегалец Балде навлезе в наказателното поле и бе фаулиран от стража на Суонзи.

Реферът посочи бялата точка, а Джибрил Сисе застана зад топката и вкара историческия първи гол за Кубан в Лига Европа.

Така възпитаниците на Виктор Гончаренко, дебютирал със загуба 1:3 от Динамо в Москва преди четири дни, взеха първата си точка в турнира. Суонзи пък допусна първо попадение, но остана лидер в групата със 7 точки.

С една по-малко има испанският Валенсия, който разби у дома Сент Гален с 5:1 в другия мач от групата и остави швейцарците с 3 точки.

Абърдийн и Митов с нов успех в Шотландия (ВИДЕО)

"Червените" и Селтик безгрешни след 7 кръга във Висшата лига

Десподов влезе и ПАОК би в Гърция (ВИДЕО)

"Двуглавия орел" остава лидер в класирането след 2:0 над Левадиакос

Симеон Петров с гол в Полша, Джаспър с дебют (ВИДЕО)

Шльонск пада и остава на дъното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)