2. - Българи в чужбина
  3. Попето и Манолев играха при загуби на отборите си

Попето и Манолев играха при загуби на отборите си

Спартак Москва отстъпи на Терек, а Кубан се подчини на Динамо (Москва)

Спартак Москва загуби като гост от Терек Грозни с 1:2 в двубой от 15-ия кръг на шампионата.

Българският национал Ивелин Попов започна срещата като титуляр, но треньорът Аленичев го замени в 81-ата минута.

В 51-ата пред Попето се откри отлична възможност да отбележи. Той навлезе в наказателното поле отляво, стреля, но стражът изчисти със сетни сили.

Иначе резултатът бе открит с автогол още в шестата минута чрез Семенов.

В 20-ата минута Адилсон успя да изравни. В 81-ата минута Мбенгуе оформи крайното 2:1.

След поражението Спартак Москва заема 5-о място във временното подреждане с 23 точки, със същия сбор е и Терек Грозни, който е на 6-а позиция.

Станислав Манолев изигра цял мач за Кубан при загубата с 1:2 като гост на Динамо (Москва). В края на първата част Владислав Игнатиев откри резултата за краснодарския тим. Четвърт час преди края на редовното време Алексей Козлов изравни. В 80-ата минута Роман Зобнин оформи крайното 2:1.

След успеха Динамо се изкачи на девето място в класирането с актив от 18 точки. Кубан е на 14-а позиция с 13.