2. - Българи в чужбина
  3. Попов и Миланов със силни мачове в Русия

Попов и Миланов със силни мачове в Русия

Мишо Александров, Иван Иванов и Благо Георгиев го закъсаха дъното

Новият шампион на Русия Спартак (Москва) постигна петата си поредна победа в Премиер лигата. С Ивелин Попов в състава си столичани спечелиха убедително с 3:0 срещу Терек Грозни, като Денис Глушаков се отличи с два гола, един добави Куинси Промес. Попето игра до 62-ата минута, участва в атаката за второто попадение и получи жълт картон. Разликата с втория ЦСКА (Москва) остана 10 точки кръг преди края на сезона.

„Армейците” се наложиха с 2:0 над Рубин (Казан) като гости. Българският национал Георги Миланов се появи като резерва в 71-ата минута и се изяви при атаката за второто попадение в добавеното време, като набра скорост по фланга, подаде на Витиньо, а последният асистира на Дзагоев. Първото попадение в 72-ата минута бе дело на Витиньо.

„Българското” дерби между Арсенал Тула и Амкар приключи при нулево равенство. Мишо Александров записа 90 минути, а Иван Иванов остана резерва за домакините. В състава на гостите цял мач изигра Петър Занев. Арсенал остава в зоната на изпадащите с шанс поне да стигне плейаутите. Амкар дели 9-ото място с Рубин и се е спасил.

Благой Георгиев не взе участие при равенството 1:1 на Оренбург срещу Уфа. Бившият Газовик най-вероятно ще играе плейаут за оцеляване.