2. - Българи в чужбина
  3. Попов и Златински изкачиха Крайова на върха в Румъния

Попов и Златински изкачиха Крайова на върха в Румъния

Двамата носят успеха над Търгу Муреш

Апостол Попов и Христо Златински вкараха двата гола за победа на Крайова с 2:0 като гост на Търгу Муреш в мач от 15-ия кръг на румънското първенство по футбол.

Двамата българи бяха титуляри при успеха, след който техният отбор се изравни на върха в класирането със Стяуа Букурещ, който обаче е и с мач по-малко.

Крайова поведе в 29-ата минута на срещата, когато Златински центрира от ъглов удар, вратарят на домакините се поколеба и в крайна сметка не излезе да посрещне топката, а Попов я засече с глава от около два метра от голлинията.

През първото полувреме Златински беше замесен в още една любопитна ситуация, след като финтира защитника Габриел Мурешан, който обаче го удари лошо и беше изгонен с директен червен картон от главния съдия Раду Петреску.

Златински, бивш халф на Локомотив София, Локомотив Пловдив и Лудогорец, се разписа в 89-ата минута от дузпа, при която изпрати топката с много точен удар в долния ляв ъгъл на португалския вратар на Търгу Муреш - Педро. Самият наказателен удар пък беше спечелен от централния нападател Андрей Иван.

Попов, който игра дълго време за българския ЦСКА, беше заменен в средата на второто полувреме, но се засече за около 27 минути с бившия си съотборник в състава на "червените" Янис Зику. Той влезе в игра след почивката.