2. - Българи в чужбина
  3. Преслав Боруков с нова асистенция в Англия

Преслав Боруков с нова асистенция в Англия

17-годишният талант с ново добро представяне на Острова

17-годишният нападател Преслав Боруков се отличи с асистенция при успеха на дублиращия отбор до 23 години на Шефилд Уензди при успеха на кукумявките с 2:0 над Хъдърсфийлд Таун. Боруков започна като титуляр и асистира за второто попадание в мача, реализирано от Фрейзър Престън в 84-ата минута.

Преслав изпревари на десния фланг своя персонален съперник и даде пас по земя на включилия се съотборник от ляво, който се разписа за 2:0. Първото попадение пък реализира Уорън Кларк преди почивката. Мачът се игра на стадион Мидълууд в Шефилд. С тази нова победа младежите до 23 години на Уензди събраха 23 точки от 12 мача и са начело в класирането на PDL-2, зона Север.

Съгражданите им от Шефилд Юнайтед са с 18 точки и мач по-малко. В последните пет дни Боруков тренира неизменно с първия отбор на Шефилд Уензди, като в съботната двустранна игра дори се разписа във вратата на титулярния страж Киърън Уестууд.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)