2. - Българи в чужбина
  3. ПСВ продължава похода към титлата, Манолев с цял мач

ПСВ продължава похода към титлата, Манолев с цял мач

Ники Михайлов също с 90 минути за Твенте, шампионите обаче не биха

Отборът на ПСВ (Айндховен) направи нова решителна крачка към спечелването на титлата, след като се наложи с 2:0 над тима на Хераклес. Срещата се игра на стадион „Полман” и бе от програмата на 31-ия кръг на холандската Ередивизи, а домакините завършиха мача с човек по-малко, след като Фледерус получи втори жълт картон в 46-ата минута.

Българският национал Станислав Манолев пък изигра поредния си цял мач за „филипсите”, като получи една от високите оценки за представянето си. Иначе Балаш Джуджак изведе гостите напред в 25-ата минута, а крайното 2:0 оформи Берг в даденото от рефера продължение.

След успеха ПСВ се изкачи на върха във временното класиране с актив от 65 точки, колкото има и шампионът Твенте.

Тимът от Еншеде пък пропусна да победи състава на Де Граафшап, завършвайки наравно 1:1. Българският национал Николай Михайлов бе контузен, но Твенте успя да го вдигне на крака за този двубой и той изигра пълни 90 минути под рамката на шампионите.

Ландзаат пък изведе Тветне напред в 72-ата минута, а крайното 1:1 оформи Майер в 89-ата. Домакините от Де Граафшап са 14-и след хикса с актив от 36 точки, на 7 от зоната на изпадащите.