2. - Българи в чужбина
  3. ПСВ се разходи срещу Рода за 3:0, Манолев с първи гол

ПСВ се разходи срещу Рода за 3:0, Манолев с първи гол

Българският национал Станислав Манолев бе точен в 51-ата минута, когато удвои преднината на своите.

Отборът на ПСВ Айндховен постигна поредна победа в шампионата на Ередивизи, надигравайки с 3:0 тима на Рода. Срещата се игра на „Филипс Стейдиъм”, а за домакините цял мач записа Станислав Манолев. Българският национал дори успя да вкара първото си попадение с екипа на холандския гранд.

Срещата започна със силен домакински натиск, който даде резултат още в 6-та минута. Тогава Джуджак проби отдясно, премина през двама бранители на Рода и откри с хладнокръвен удар. В 51-ата минута бившият десен защитник на Литекс Станислав Манолев успя да вкара първия си гол с екипа на ПСВ, удвоявайки преднината на своите. Крайното 3:0 оформи Бакал в 90-ата минута.

След този успех домакините се намират на върха в класирането с актив от 14 точки. Гостите от Рода пък са 12-и с 5.