2. - Българи в чужбина
  3. ПСВ взе дербито с АЗ Алкмаар, Манолев игра цял мач

ПСВ взе дербито с АЗ Алкмаар, Манолев игра цял мач

Отборът на ПСВ Айндховен постигна ценна победа с минималното 1:0 над шампиона АЗ Алкмаар в дербито на 17-ия кръг на холандската Ередивизи. Българският национал в редиците на ПСВ Станислав Манолев игра цял мач за „филипсите” и се опази от жълт картон. Единственото попадение в срещата пък дойде чак в 86-ата минута, а шведът Ола Тойвонен се превърна в герой за своя отбор, носейки ценни три точки.

Отборът на ПСВ Айндховен постигна ценна победа с минималното 1:0 над шампиона АЗ Алкмаар в дербито на 17-ия кръг на холандската Ередивизи. Българският национал в редиците на ПСВ Станислав Манолев игра цял мач за „филипсите” и се опази от жълт картон.

Единственото попадение в срещата пък дойде чак в 86-ата минута, а шведът Ола Тойвонен се превърна в герой за своя отбор, носейки ценни три точки. Само 15 минути преди това пък гостите бяха останали с човек по-малко, след като техният голмайстор Ел Хамдауи бе изгонен за два жълти картона.

С тях ПСВ вече има 45 в актива си и е само на 2 от изненадващия лидер Твенте, който днес надви НАК Бреда с 3:1, а Ники Михайлов отново прекара цял мач на резервната скамейка.

Шампионът АЗ пък продължава кошмарното си представяне и без Роналд Куман на пейката. Тимът е на 7-а позиция с 25 точки, на цели 22 зад Твенте и на 20 зад ПСВ.

Шльонск с Петров, но без Петков, загуби от Лех при визитата си (ВИДЕО)