2. - Българи в чужбина
  3. ПСВ запази върха в Холандия след мач със 7 гола, Манолев игра 25 минути

ПСВ запази върха в Холандия след мач със 7 гола, Манолев игра 25 минути

Тимът от Айндховен се наложи у дома над Хераклес с 5:2

Лидерът в холандската Ередивизи – ПСВ Айндховен, спечели домакинството си от 17-ия кръг, налагайки се у дома над Хераклес с 5:2. Българският национал Станислав Манолев започна срещата на резервната скамейка на домакините, но се появи в игра в 64-ата минута.

Пред 32 900 зрители на „Филипс Стейдиъм” резултатът изненадващо бе открит от гостите, които поведоха чрез своята бразилска звезда Евертон, извел ги напред в 27-мата минута.

Само девет по-късно обаче Балаш Джуджак възстанови равенството, а след нови пет ПСВ поведе, след като унгарският национал изведе Ола Тойвонен и той не сгреши.

В 62-рата минута отново Евертон вкара за гостите за 2:2, но в 70-ата неговият съотборник Петер Рийкерс получи втори жълт картон и бе изгонен.

Домакините се възползваха от численото си преимущество само четири минути, след като го получиха. В 74-ата Джуджак и Тойвонен повториха упражнението, довело до третия гол в срещата, давайки за втори път преднина на своите.

Напускащият в посока Барселона Ибрахим Афелай вкара за 4:2 в 88-мата минута на срещата, а крайният резултат бе оформен от влезлият като резерва шведски национал Маркус Берг в последните секунди на  двубоя.

След трите точки ПСВ се откъсна точно с толкова от преследвача и шампион Твенте, който в момента играе и води у дома с 1:0 на Де Граафшап, а на вратата му пази българският национал Ники Михайлов.

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0