2. - Българи в чужбина
  3. Радостин Кишишев бе цял мач резерва при загубата на своя Брайтън от Хъдърсфийлд

Радостин Кишишев бе цял мач резерва при загубата на своя Брайтън от Хъдърсфийлд

Българинът не се появи в игра, а "чайките" записаха седмо поражение от началото на сезона

Българинът Радостин Кишишев изгледа от пейката загубата на своя Брайтън с 2:3 в домакинството на Хъдърсфийлд от предпоследния кръг на сезона в Първа Лига. Мачът бе без никакво значение за „чайките”, които си осигуриха първото място и промоцията в Чемпиъншип още преди няколко кръга.

На почивката на мача Хъдърсфийлд водеше с 1:0 след гол на Афобе още в 6-ата минута на двубоя. Почти веднага след подновяването на играта домакините от Брайтън стигнаха до равенството, след като м 47-ата минута Беймс пропусна да реализира отсъдената за „чайките” дузпа, но все пак поправи грешката си и с глава прати кълбото в мрежата на противника. Точно след като изтече час игра Афобе вкара втория си гол и направи резултата 1:2. Равенството обаче бе възстановено за втори път в 69-ата минута, когато Спароу се разписа. Крайното 2:3 оформи Уърд секунди преди края на мача.

След поражението Брайтън продължава да има 94 точки и оглавява класирането. Хъдърсфийлд е трети с 86.

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0