2. - Българи в чужбина
  3. Рангелов и Макриев не се засякоха в „българското” дерби

Рангелов и Макриев не се засякоха в „българското” дерби

Иначе Макаби размаза Ашдод с 4:1

Отборът на Макаби Тел Авив продължава с пълна сила преследването на лидерите в шампионата на Израел, след като днес смачка тима на Ашдод с 4:1. Срещата се игра на стадион „Блуумфийлд” и бе от програмата на 19-ия кръг на Лига ха’Ал. Българският национал Димитър Рангелов започна мача за Макаби от резервната скамейка, докато адашът му в тима на гостите Макриев стартира като титуляр. Двамата не се засякоха на терена, след като Макриев напусна в 55-ата минута, а Рангелов влезе като резерва десет по-късно.

Двубоят започна равностойно, а резултатът бе открит чак в 40-ата минута, когато Атар изведе Макаби напред. През втората част натискът на домакините продължи и в 59-ата минута те вече водеха с 2:0 след гол на Струл.

180 секунди по-късно обаче, Ашдод се върна в мача след попадение на Шарки, а в 73-ата Макаби отново дръпна с 2 гола, след като точен бе Бузагло. Крайното 4:0 пък оформи Медунянин в 84-ата минута.

След тази победа Макаби остава на 3-о място във временното класиране, като вече има актив от 38 точки, на 6 зад лидера Макаби Хайфа. Гостите от Ашдод пък са 8-и с 26 пункта.
Абърдийн и Димитър Митов с успех за Купата (ВИДЕО)

Българският национал с цял мач при 4:0 и полуфинал в Шотландия

ПАОК громи в Гърция, Десподов изработи дузпа (ВИДЕО)

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО