2. - Българи в чужбина
  3. Рангелов с класическа победа в БГ дербито (снимки)

Рангелов с класическа победа в БГ дербито (снимки)

Димитър Рангелов с асистенция за Макаби, Топчо с цял мач, Мечо Телкийски извън групата за Апоел

Отборът на Макаби (Тел Авив), където играе националът Димитър Рангелов победи Апоел Рамат Ган с 3:0 в мач от 22 кръг на израелската лига „Ха’Ал”. За състава на Рамат Ган цял мач изигра Елин Топузаков, а Димитър Телкийски не взе участие. Тимът на бившите национали и футболисти на Левски продължава с ужасното си представяне и почти със сигурност ще изпадне от първия ешелон на израелския футбол.

Рангелов се отчете с асистенция за първото попадение на Макаби, като за гостите вкара Атар в 50-та минута. Тринайсет минути по-късно Атар вкара втори гол и реши двубоя. Рангелов бе сменен в 72-та минута, след като вече бе свършил своята работа в сблъсъка. Секунди преди  края на срещата Малул оформи крайния резултат – класическото 3:0.

След победата Макаби се нарежда на 3-то място в класирането с 45 точки, само на 3 разлика от водача Макаби (Хайфа). Апоел Рамат Ган с Топчо и Телкийски остава на последното 16-то място с 9 точки и само една победа.

Абърдийн и Димитър Митов с успех за Купата (ВИДЕО)

Българският национал с цял мач при 4:0 и полуфинал в Шотландия

ПАОК громи в Гърция, Десподов изработи дузпа (ВИДЕО)

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО