2. - Българи в чужбина
  3. Резерва спаси ПСВ с хеттрик за едно полувреме, Манолев с цял мач и жълт картон

Резерва спаси ПСВ с хеттрик за едно полувреме, Манолев с цял мач и жълт картон

„Филипсите” останаха непобедни в 19 мача след обрат и победа с 4:1 у дома

Серията без загуба на ПСВ, започнала в началото на месец август, продължи в 19-и пореден мач, след като холандският гранд надигра с 4:1 гостите от Хераклес в мач от 12-ия кръг на Ередивизи.

Българският национал на домакините Станислав Манолев започна срещата като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути, а в 76-ата минута получи жълт картон.

Мачът обаче не започна никак добре за „филпсите” и те се озоваха в ролята на догонващи още в 13-ата минута, в която Ван дер Линдген откри за гостите.

В 31-ата минута момчетата на Фред Рутен получиха шанс да изравнят, но Вижналдум пропусна дузпа, с което си навлече гнева на своя наставник и на почивката бе заменен от Джермейн Ленс.

23-годишният холандец веднага остави своя отпечатък в срещата, тъй като в 49-ата минута асистира на Ола Тойвонен за изравнителния гол, а после наниза хеттрик и така донесе успеха на ПСВ.

Дошлият преди два сезона от АЗ Алкмаар срещу сумата от 6,5 млн. евро футболист се разписа последователно в 58-ата, 63-ата и 89-ата минута, като по този начин донесе трите точки на своите.

С тях те се изравниха на втората позиция в класирането с Твенте на Николай Михайлов, като двата тима имат по 25 точки и изостават на 6 от лидера АЗ, докато Хераклес вече е на 10-а позиция в подреждането с 16 точки от 12 мача.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)