2. - Българи в чужбина
  3. Ростов надделя над Терек в "българското" дерби

Ростов надделя над Терек в "българското" дерби

Янков с пълни 90 минути при победата на своя тим, Благо влиза като резерва за Терек

Отборът на Ростов спечели с 1:0 гостуващия Терек в "българското дерби" от шестия кръг на руското първенство. Българският национал Чавдар Янков започна като титуляр за Ростов и остана на терена през всичките 90 минути. Бившият футболист на Славия получи жълт картон в 60-ата минута, а в 87-ата имаше отлична възможност да се разпише, когато излезе на добра позиция и се опита да прехвърли стража на гостите Джанаев, но не сполучи в опита си.

Благой Георгиев се появи в игра за Терек през второто полувреме на срещата. Бившия съотборник на Янков в Славия и настоящ в националния отбор замени Гай Есаме в 61-ата минута, но докрая на мача не се отличи с нищо интересно..

Единственото попадение в срещата падна в 34-ата минута и бе дело на Драган Блатняк, който се разписа от бялата точка. Отборът на Ростов се намира на девето място във временното класиране с актив от седем точки, докато Терек е на 13 позиция с пет..

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0