2. - Българи в чужбина
  3. Ростов прецака Георги Миланов и ЦСКА с две контри (ВИДЕО)

Ростов прецака Георги Миланов и ЦСКА с две контри (ВИДЕО)

ЦСКА загуби за втори път тази седмица и няма победа вече в четири поредни срещи

Георги Миланов игра цял мач при загубата на шампиона ЦСКА (Москва) с 0:2 като гост на друг участник в Шампионска лига и вицешампион Ростов в последна среща от 9-ия кръг на руската Премиер лига.

И двата гола за Ростов паднаха след почивката, а ЦСКА загуби втори мач на нула тази седмица след 0:1 от Тотнъм. „Армейците” са без успех вече в четири поредни срещи във всички турнири.

Израелският халф на ЦСКА Бибрас Натхо беше много близо до гол от пряк свободен удар в края на първата чат, но Джанаев даде всичко от себе си и спаси до лявата греда.

Ростов поднесе гол на над 14 000 фенове по трибуните в любимия си стил на контра в 66-ата минута. Домакините разгърнаха атаката за секунди, Полоз нахлу отляво и подаде на Тимофей Калачоч, който заложи с петичка леко назад и там румънският халф Александър Гатчан заби в десния ъгъл за 1:0 от границата на наказателното поле.

В 77-ата минута бившият халф на Лудогорец Андрей Препелица се появи в игра за Ростов.

Георги Миланов хвърли тъч директно пред вратата и вся смут в защитата на Ростов, но волето на негов съотборник беше неточно.

В последната 93-а минута Кристиян Нобоа показа удивителен стремеж да продължи атаката на своя тим и топката му бе върната от Полоз, а опитният 31-годишен еквадорец копна над вратаря Акинфеев за 2:0.

Ростов вече има 16 точки на 4-а позиция, ЦСКА остава трети с 18 и изпусна шанса да се качи на върха след загубата на Спартак с 2:4 като гост на Зенит.