2. - Българи в чужбина
  3. Рубин тресна Ростов като гост и излезе на третото място в Русия

Рубин тресна Ростов като гост и излезе на третото място в Русия

Янков бе извън групата на домакините, Локомотив допусна домакинско поражение от Спартак в московското дерби

Отборът на Рубин Казан постигна ценна победа с 3:1 в гостуването си на Ростов  от 14-ия кръг на руската Премиер лига.  За домакините в групата не бе българският полузащитник Чавдар Янков.

Рубин поведе в 14-ата минута на мача чрез Лебеденко и запази преднината си от едно попадение до почивката.

Малко след подновяването на играта обаче Ростов се върна в срещата, след като Кириченко реализира отсъдената в полза на домакините дузпа.

До края на двубоя Рубин достигна до два гола, които дойдоха в 82-ата и 90-ата минути и бяха дело съответно на Рязянцев и Кисляк.

След успеха Рубин е трети с актив от 24 точки. Ростов заема 14-ата позиция с 12.

В друг мач от кръга Локомотив (Москва) загуби с 0:2 домакинството си на Спартак (Москва). Гостите достигнаха до победата чрез попадения на Ананидзе и Родригес.

С добавените три точки Спартак вече има 21 и е 8-ми. Локомотив е 6-ти с 22.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)