2. - Българи в чужбина
  3. Сакалиев и Любенов титуляри при загуба на Арка (Гдиня)

Сакалиев и Любенов титуляри при загуба на Арка (Гдиня)

Любомир Любенов и Стойко Сакалиев започнаха като титуляри при загубата на Арка (Гдиня) с 1:3 срещу Полония (Битом) в среща от осмия кръг на полското първенство по футбол.

Поражението остави Арка на 14-о място във временното класиране, с 1 точка пред Загленбе (Любин), за който в събота игра Илиян Мицански. Томаш Новак откри за домакините от Полония в 15-та минута, а Мачей Сматюк удвои в добавеното време на първата част. Марчин Вахович намали на 1:2 три минути след началото на втората част, но Мирослав Барчик оформи крайното 3:1 за Полония с гол в 57-та минута.

Любомир Любенов и Стойко Сакалиев не се отчетоха с добри прояви срещу третите в генералното класиране, като двамата бяха заменени съответно в 78-та минута от Соколовски и в 65-та от Лабукаш.