2. - Българи в чужбина
  3. Сърбия: На Божинов футболът му е ясен

Сърбия: На Божинов футболът му е ясен

С някой килограм отгоре, без необходимата скорост, но знае играта, пишат комшиите

Валери Божинов изригна с гол и две асистенции само за 15 минути в първия си шампионатен мач за „Партизан". Сръбският първенец удари с 4:0 у дома „Металац", а българският нападател с №86 бе замесен решаващо в първите три гола. В16-ата минута Божинов даде пас на Андрия Живкович и капитанът откри. Пет минути по-късно българинът изведе сам срещу вратаря Абубакар Умари, който удвои. В 31-вата минута Божинов сложи точка на интригата, забивайки от въздуха трети гол.

„На българина футболът му е ясен - анализира сръбският в. „Мондо". - С някой килограм отгоре, без необходимата скорост, а и влиза в четвъртото десетилетие... Но знае играта, изнесе страхотен мач за „Партизан"."

Иван Бандаловски не влезе за шампионите.

А Ивелин Попов бра голям срам в първия си официален мач за „Спартак" - 2:2 с „Уфа" у дома, като гостите час играха с 10 футболисти.

Попов зае своята позиция зад нападателя и изработи първия гол -добавка на Сердар Тасчи в 24-ата минута. При 1:1 в 31-ата Еманюел Фримпонг от гостите получи червен картон, защото показа среден пръст на публиката. После ганаецът се извини и се оправда, че бил обиден расистки и реагирал. ФИФА поиска подробности по инцидента и може да има едро наказание.

Новакът Зе Луиш спаси „Спартак" от загуба с гол в 79-ата минута. „След мача му казах, че ако вкара още 20 пъти ще отиде в „Челси" - заяви Попов. - Имахме огромно преимущество и трябваше да победим."

„Бъдещето е в играчи като Попов - бързи, технични, творчески”, написа в. „Советский спорт”.