2. - Българи в чужбина
  3. Симеон Славчев не игра нито за първия, нито за втория отбор на Спортинг (Л)

Симеон Славчев не игра нито за първия, нито за втория отбор на Спортинг (Л)

Бенфика победи Насионал Мадейра с 2:1, докато Порто и Спортинг направиха грешни стъпки

Бенфика запази лидерската си позиция в португалското първенство след победа с 2:1 като гост над Насионал Мадейра в 10-ия кръг.
Домакините излязоха напред в резултата още в 1-ата минута чрез Едгар Абреу. Но в 7-ата Салвио Барба изравни, а в 19-ата бразилецът Жонас направи пълен обрат.

Така лисабонските орли имат 25 точки на върха, с две пред новия подгласник Витория Гимараеш, който драматично спечели с 2:1 като гост на Аруса в петък.

Срещата там вървеше без голове 80 минути, когато домакините откриха резултата. Но в рамките на 180 секунди гостите от Гимараеш обърнаха мача.

В късния мач днес Порто не успя да вземе нещо повече от точка при визитата си на Ещорил и се задоволи с 2:2. Ясин Брахими откри за гостите в 20-ата минута, но 7 по-късно Кука Миранда изравни.

Антонио Пинейро Карвальо вкара от дузпа за отбора от курорта в 81-ата минута, а драконите се спасиха от поражение в добавеното време чрез Оливер Торес. Порто остана на 3-о място при това положение с 22.

Спортинг Лисабон също не постигна нищо повече от равенство- 1:1 на собствен терен срещу Пасош де Ферейра. Гостите излязоха напред чрез Пауло Уртадо в 31-ата минута, а "лъвовете" изравниха 49-ата с гол на Фреди Монтейро.

От 75-ата минута до края на мача домакините имаха числено превъзходство заради червен картон на Серджио Оливейра, но така и не стигна до гол. Спортинг е на 7-о място със 17 точки, а Пасош точно пред тях с 18.

Симеон Славчев не беше в групата на първия отбор, но също така не се разчиташе на него и във втория отбор, който завърши 0:0 като домакин на Ковиля.