2. - Българи в чужбина
  3. Спартак жегна Динамо с 3:0 в московското дерби, Попето изигра 73 минути

Спартак жегна Динамо с 3:0 в московското дерби, Попето изигра 73 минути

Отборът на българина спечели дерби на Москва за втора поредна седмица

Ивелин Попов игра 73 минути като титуляр при категоричния успех на Спартак (Москва) с 3:0 като домакин на Динамо (Москва) в градското дерби, което затвори 27-ия кръг в Премиер лигата на Русия.

Това бе второ московско дерби, спечелено от Спартак на нула след 2:0 над Локомотив миналата седмица.

На новия стадион „Откритие” в Москва Спартак поведе минута преди почивката. Ромуло от централната линия изведе Куинси Промес зад защитата и холандецът простреля вратаря Шунин в близкия ляв ъгъл за 1:0.

С идентичен пас Жано Ананидзе изведе вдясно Зе Луис, който си поведе отлично с първото докосване и в стил Емил Костадинов срещу Франция заби под гредата с десния крак – 2:0.

Динамо изпусна добри положения да се върне в мача, а Попето бе сменен от Зуев в 73-ата минута.

4 минути преди края Зе Луис намери с петичка Промес, който финтира и прецизно фалцира в далечния десен ъгъл за крайното 3:0.

Спартак е шести с 44 точки, а Динамо се бори за оцеляване с 25 точки на 12-ата позиция над местата, пращащи на плейоф за оставане в елита.

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0