2. - Българи в чужбина
  3. Стойчо Младенов на осминафинал за Купата

Стойчо Младенов на осминафинал за Купата

Българският треньор Стойчо Младенов класира своя отбор ЕНППИ за осминафинал в турнира за Купата на Египет.

Съставът от Кайро разби като гост Петрол Асют с 5:0, и не остави никакви съмнения в продължаването напред в турнира. В предишната фаза ЕНППИ отстрани градския противник Гаско Кайро.

Три попадения паднаха само за 10 минути в началото на двубоя – между 2-та и 12-та минута, и на практика убиха интригата преди да е изминал четвърт час игра. След почивката възпитаниците на Младенов набързо реализираха още два гола – в 52-та и 58-та минута, за да си решат докрай изхода и да се класират за осминафинал.

Успехът е трети пореден за ЕНППИ, след двете победи, с които тимът завърши първенството миналата седмица. Съперникът Петрол Асют изпадна от Висшата лига, след като приключи на последно място.(Дарик)

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)