2. - Българи в чужбина
  3. Тонев започна като титуляр при загуба на Селтик в контрола

Тонев започна като титуляр при загуба на Селтик в контрола

"Детелините" отстъпиха с 2:3 от Спарта Прага

Българският национал Александър Тонев започна като титуляр при загубата на Селтик с 2:3 срещу чехия Спарта Прага в контрола, играна днес в испанския курорт Гран Канария. Тонев остана на терена до 53-ата минута, когато беше заменен от 18-годишния юноша на клуба Пол МакМълън. Българинът беше в основата на попадението, с което шотландците поведоха още в първата минута. Тонев подаде към Берам Каял, който напредна и подаде към непокрития в пеналта Лей Грифит и нападателят прати топката в мрежата.

Марек Матейовски изравни в средата на първата част, а Ладислав Крейчи даде аванс на чехите след половин час игра. Борек Дочкал направи 3:1 в края на първата част от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Селтик. След почивката шотландците натиснаха и стигнаха до още едно попадение чрез друг младок Джо Томсън, но за повече нямаха сили. Тонев в момента изтърпява наказание от 7 мача заради расистка обида и ще бъде на разположение за игра през февруари.