2. - Българи в чужбина
  3. Три български гола за първи успех на Апоел Рамат Ган

Три български гола за първи успех на Апоел Рамат Ган

Бибишков вкара на два пъти, а Телкийски добави един гол за успеха, Топузаков също помогна и игра 90 минути

Попадение на Димитър Телкийски и две на Крум Бибишков донесоха първата победа за Апоел Рамат Ган в израелското първенство. Новият тим на българите, където играе и Елин Топузаков, се наложи над Апоел Акре с 3:2.

И тримата родни футболисти бяха титуляри, като Мечо и Топчо играха по 90 минути за успеха, а Бибишков бе заменен в 80-та минута.

След нулево първо полувреме, още в първата минута на второто Димитър Телкийски откри резултата, като бе точен с глава. В 51-та обаче Даян изравни за 1:1, и нещата започнаха отначало. За пет-шест минути, между 57-та и 63-та се развихри Крум Бибишков и даде сериозна преднина от два гола на Апоел Рамат Ган.

Отново Даян върна едно попадение от дузпа в 84-та минута, отсъдена за игра с ръка на Тамир Бен-Ами, и направи интригуващи последните минутки на срещата.

Така след три срещи без победа от началото на първенството, Апоел Рамат Ган най-после стигна до три точки и вече не е на последно място. Апоел стартира с минус 3 точки, отнети заради нарушаване на финансовите изисквания на местната федерация, но след спечелените и днес три, вече е с една в актива си.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)