2. - Българи в чужбина
  3. ЦСКА поведе в битката за титлата на Русия, Жоро Миланов нокаутира Живко Миланов (ВИДЕО)

"Армейците" победиха Том Томск с 2:0 след фрапантни пропуски на Думбия и приемат Локо (М) в последния кръг в пряк сблъсък за титлата

ЦСКА (Москва) победи Том Томск с 2:0 у дома в предпоследния 29-и кръг в Русия и излезе начело в класирането пред Зенит и Локомотив (М), които още не са изиграли своите мачове от кръга.

Георги Миланов започна като титуляр, изкара си жълт картон и беше заменен четвърт час преди края. Мачът за българския национал ще се запомни с любопитна случка при жълтия му картон, когато той нокаутира с лакът бившия капитан на Левски Живко Миланов. При сблъсък за висока топка Жоро Миланов протегна встрани лакътя си и нацели Живко в лицето. Живко Миланов изигра цял мач за Том и също получи жълт картон през втората част.

Иначе през първата част Том удържа натиска на ЦСКА и се оттегли на почивката при 0:0 след куп пропуски за „армейците”.

Миланов подари топката на Думбия в началото на втората част, но той стреля от воле над целта. Логичното се случи в 62-ата минута и Сабитов от Том си вкара нещастен автогол като засече центриране на Шенников от пряк свободен удар в собствената си врата.

Думбия продължи да изпуска невероятни положения и с глава от няколко метра насочи право във вратаря, а после получи пак за глава на празна врата, но заби топката в земята и тя отскочи над  целта.

Чак в последната минута Дзагоев изведе по земя Думбия сам срещу вратаря, котдивоарецът си спря лошо назад, но успя отблизо да се разпише за крайното 2:0.

ЦСКА е лидер с 61 точки от 29 мача, а Зенит (60) и Локомотив (Москва) (59) имат мач по-малко. В последния кръг ЦСКА приема точно Локомотив в пряк сблъсък, който може да реши титлата, защото мачът Зенит – Динамо (М) беше прекратен при 2:4 по-рано днес.

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)