2. - Българи в чужбина
  3. ЦСКА смачка Попето и Спартак, но би само с 1:0 (ВИДЕО)

ЦСКА смачка Попето и Спартак, но би само с 1:0 (ВИДЕО)

Ивелин Попов игра 67 минути, но Спартак имаше голям късмет да загуби само минимално от лидера

ЦСКА (Москва) дръпна с три точки на върха в руската Премиер лига след успех с 1:0 над Ивелин Попов и Спартак (Москва) в голямото столично дерби от 19-ия кръг.

Попето започна като титуляр за Спартак и бе сменен в 67-ата минута от Зотов. Георги Миланов пък показа в социалните мрежи как гледа мача онлайн. Той е собственост на ЦСКА, но бе даден под наем в швейцарския Грасхопърс до края на сезона.

ЦСКА вкара в 11-ата минута след бърза акция, при която Муса раздаде наляво и веднага получи с едно докосване зад защитата, пусна пред вратата за Тошич, бранител опита да избие, но Муса добута зад голлинията за 1:0.

Спартак се събуди чак след 30-ата минута и Ивелин Попов пусна в коридор за парагваеца Мелгарехо, чийто успореден пас бе спрян от защитник. Муса пък заобиколи вратаря с топка в крака, но се замота и би от външната страна на мрежата. Пак той после се измъкна, ала Ребров изби
удара му. Ребров отрази отлично и удар на Тошич под гредата, а Спартак бе подложен на истински обстрел в края на първата част.

Втората започна с нов отразен удар на Ахмед Муса. Мелетата пред вратата на Спартак продължиха, но втори гол така и не падаше, а Попето бе изваден от игра, но до края неговият тим не успя да стигне до изравнителен гол.

ЦСКА е лидер с 40 точки, с 3 аванс пред Ростов. Спартак е седми с 30 точки.

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0