2. - Българи в чужбина
  3. Тунчев пак не играе за Лестър, дали не се връща в ЦСКА? /обновена/

Тунчев пак не играе за Лестър, дали не се връща в ЦСКА? /обновена/

Българският защитник Александър Тунчев, който е искан от ЦСКА, отново не попадна в групата на своя Лестър при равенството 1:1 срещу Портсмут в мач от новогодишния кръг на Чемпиъншип.

Българският защитник Александър Тунчев, който е искан от ЦСКА, отново не попадна в групата на своя Лестър при равенството 1:1 срещу Портсмут в мач от новогодишния кръг на Чемпиъншип. Пазарджиклията очаква решението на ръководството на „лисиците” дали неговият договор ще бъде продължен. Иначе може да се завърне на стадион „Българска армия”.

Пред Novsport.com Тунчев вчера сподели, че всичко зависи от ръководството на Лестър. „Ако Лестър ми дадат разрешение, всичко е ОК”, каза той по телефона от Острова.

30-годишният бранител е напълно здрав, след като проблемите в адукторите му са отшумели. Но мениджърът Найджъл Пиърсън отново не му гласува доверие, този път в днешния мач на „Кинг Пауър Стейдиъм”. Откакто се е завърнал в Лестър, Сашо само веднъж беше в разширения състав, но без да се появи в игра - при загубата от Донкастър с 1:2 на 17 декември. В два поредни мача след това изобщо не попада в тимовия лист.

Иначе напред в резултата днес излязоха гостите от Портсмут. Марко Фуктас подпечата първата си поява за „Помпи” с красив завършек след центриране Дейвид Норис в 20-ата минута. Домакините от Лестър съумяха бързо да изравнят. Само 4 минути по-късно бившият нападател на Портсмут Дейвид Нюджънт засече с глава изсипване на Поул Галахър от свободен удар.

Грег Халфорт от тима на гостите удари греда малко по-късно, докато вратарят на „Помпи” направи две късни спасявания и двубоят завърши без победител.

Съотборникът на Тунчев - Джърмейн Бекфорд - пък претендираше за дузпа, която обаче не беше отсъдена, и Портсмут успя да измъкне точка в борбата за оцеляване, събирайки 28. Лестър остава в средата на таблицата, но вече в пет поредни мача няма победа.