2. - Българи в чужбина
  3. Твенте бе жестоко надупчен, Михайлов не игра

Твенте бе жестоко надупчен, Михайлов не игра

Хееренвеен вкара шест гола на Сандер Бошкер

Холандският шампион Твенте без контузения Николай Михайлов бе разбит с 2:6 като гост на Хееренвеен в мач от 18-ия кръг на Ередевизие. Резервата на родния вратар Сандер Бошкер отново демонстрира, че е далеч от добрата си форма от предишните години и неслучайно е твърда резерва от началото на сезона.

Ветеранът бе в основата на загубата с няколко недобри намеси, след като допусна и три попадения срещу Тотнъм през седмицата в Шампионската лига. Така стана ясно, че неслучайно наставникът на Твенте Мишел Прюдом изрази притеснение преди вчерашното гостуване от липсата на Михайлов, който от 22 мача е опазил вратата си суха 10 пъти. За сметка на това Бошкер от два мача като титуляр в Ередевизие за сезона допусна 8 гола във вратата си и три в ШЛ в 90 минути.

Днес въпреки множеството травми Тевнте успя да изравни на два пъти, след като Асаиди на два пъти изведе домакините напред в резултата. Нападателят откри в 20-ата минута, но Чадли изравни в 32-ата, още преди почивката Асаиди отново даде преднина на Хееренвеен преди Чадли да възстанови равнеството в 52-ата минута с втория си гол.

С равенството Твнете щеше да остане на върха с ПСВ Айндховен, след като тимът на Станислав Манолев завърши 0:0 с Да Граафшап. Недобрата намеса на Бошкер в 64-ата минута даде отново преднина на домакините, които до края на срещата бяха пълни господари на терена и вкараха още три безответни попадения.

Нарсинг направи 4:2 след асистенция на най-добрия на терена Асаиди, който малко преди края оформи своя хеттрик за 5:2, а в 89-ата минута Вайринен докара нещата до крайното 6:2.

Поражението е трето за Твенте в първенството, като след шестте допуснати гола тимът вече няма най-добрата защита с допуснати 21 гола. Твенте остана на второ място с 37 точки и изостана на една от ПСВ, докато Хееренвеен се изкачи на седма позиция с 27 точки.

ХЕЕРЕНВЕЕН - ТВЕНТЕ 6:2
1:0 Асаиди (20)
1:1 Чадли (32)
2:1 Асаиди (38)
2:2 Чадли (52)