2. - Българи в чужбина
  3. Твенте, без Михайлов, на полуфинал за купата след успех на ПСВ и Манолев на дузпи

Манолев с цял мач, жълт картон и вкарана дузпа

Отборът на Твенте се класира за полуфинала за Купата на Холандия, след като днес тимът от Еншеде се наложи с 2:1 над ПСВ след изпълнение на дузпи, като резултатът след редовното време и продълженията бе 1:1. Българският вратар Николай Михайлов остана резерва за домакините, но сънародникът му Станислав Манолев игра цял мач за „филипсите” и си изкара жълт картон.

Иначе първото полувреме на мача протече изключително равностойно и в него зрителите на стадион „Гролш Весте” не видяха попадения.

В 70-ата минута обаче, запалянковците на домакините изпаднаха в екстаз, след като Янсен откри резултата след точно изпълнена дузпа. В даденото от рефера добавено врем обаче, Дани Куверманс прати мача в продължения с ценен изравнителен гол.

В двете полувремена по 15 минути нови попадения не паднаха и така спорът трябваше да се реши след изпълнение на дузпи.

При наказателните удар и двата отбора направиха по шест успешни опита, преди Енгелаар да пропусне седмата дузпа за гостите. След него Дуайт Тиендали запази самообладание и прати Твенте на полуфинал. Добрата новина за нас българите е, че Манолев реализира без проблеми втората дузпа за своя тим, но и това не помогна на "филипсите" да се класират за полуфиналите.
Абърдийн и Димитър Митов с успех за Купата (ВИДЕО)

Българският национал с цял мач при 4:0 и полуфинал в Шотландия

ПАОК громи в Гърция, Десподов изработи дузпа (ВИДЕО)

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО