2. - Българи в чужбина
  3. Твенте победи минимално Утрехт (видео)

Твенте победи минимално Утрехт (видео)

Ники Михайлов с чиста мрежа, ПСВ без наказания Манолев надви трудно Фейенорд в края

Отборът на Твенте победи гостуващия тим на Утрехт с 1:0 в мач от 23-ия кръг на холандската „Ередивизи”.

Единственото попадение за тима от Еншеде отбеляза Люк де Йонг. Българският национал Николай Михайлов изкара пълни 90 минути и се отчете с добри изяви и чиста мрежа.

По този начин отборът на Твенте заема втора позиция във временното класиране с актив от 45 точки, на 3 зад лидера ПСВ, който обаче е с мач повече. Тимът на Утрехт пък 13-и с 25 пункта.

В друга среща водачът ПСВ извоюва трудна победа с 3:2 срещу гостуващия Фейенорд.

Станислав Манолев не бе в групата на домакините тъй като изтърпява наказание поради изгонването му с два жълти картон в мача срещу Гронинген миналия кръг.

„Филипсите” успяха да поведат в резултата минута преди почивката с гол на Ола Тойвонен. В 66-ата минута Драйс Мартенс удвои преднината на тима от Айндховен, но с два гола на Гийон Фернандес в 71-ата и 79-ата минута Фейенорд възстанови равенството.

Развръзката на мача дойде пет минути преди края на срещата, когато Закариа Лабяд вкара за 3:2 в полза на домакинте, взривявайки трибуните на „Филипс Арина”.

Така отборът на ПСВ отново се изкачи на първото място с актив от 48 точки, докато Фейенорд е шести с 41.