2. - Българи в чужбина
  3. Твенте разби Венло, Михайлов с цял мач

Твенте разби Венло, Михайлов с цял мач

Отборът на Твенте продължава да мачка от старта на новото първенство, след като днес разби тима на Венло с 4:1 Срещата се игра на стадион „Де Гролш Весте” и бе от програмата на 4-ия кръг на Ередивизи.

Българският национал Николай Михайлов започна като титуляр и изигра поредния си силен мач за Твенте, въпреки че инкасира един гол.

Иначе двубоят започна с натиск на домакините, който даде резултат още във 2-та минута, когато Руиз се разписа за 1:0. В 26-ата Муса накара българският вратар да извади топката от мрежата си, но само 2 минути по-късно Де Йонг отново даде преднина на тима на Еншеде.

В 31-ата минута Марко Янко покачи на 3:1, а крайното 4:1 оформи Де Йонг с второто си попадение в срещата.

След успеха Твенте е твърдо на 1-о място във временното класиране с актив от 12 точки, докато Венло е 14-и с 2 пункта.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)