2. - Българи в чужбина
  3. Твенте със сериозна издънка в Холандия

Твенте със сериозна издънка в Холандия

Ники Михайлов изигра цял мач за тима си при срамно равенство срещу последния

Отборът на Твенте направи сериозна издънка в домакинството си на Екселсиор в мач от 8-ия кръг на холандското първенство. Тимът от Енсхеде завърши наравно 2:2 срещу своя съперник, а по време на целия двубой на вратата на Твенте пази българският национал Николай Михайлов. Отборът на нашия вратар водеше с 1:0 до самия край на мача, но допусна обрат в рамките на само две минути – 1:2. Твенте все пак достигна до равенството с гол в последните секунди.

Домакините излязоха напред в резултата в 35-ата минута чрез Ола Джон и успяха да запазят преднината си до 85-ата, когато влезлият като резерва за Екселсиор Дарън Маатсен възстанови ремито. Само 120 секунди по-късно същият футболист се разписа, за да стане резултатът 1:2. Крайното равенство 2:2 бе оформено от Люк Де Йонг в последната 90-та минута.

Така Твенте пропусна да намали дистанцията до първия във временното подреждане – АЗ Алкмаар, и е на 2-ото място със 17 точки. Екселсиор продължава да е последен с едва 2 пункта.

Аякс пък отстъпи с 0:1 като гост на Грьонинген. Единственото попадение дойде малко след час игра, когато Ван дер Виел бе изгонен, а Бакуна реализира отсъдената в полза на домакините дузпа. Така Аякс записа трети пореден мач без победа и е на 3-ото място с 15 точки. Грьонинген е 8-ми с 13 пункта.

Лидер във временното класиране е АЗ Алкмаар с 21 точки.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)