2. - Българи в чужбина
  3. В РУМЪНИЯ: Отборът на Димитров и Чунчуков наниза 4 на Пламен Илиев (ВИДЕО)

В РУМЪНИЯ: Отборът на Димитров и Чунчуков наниза 4 на Пламен Илиев (ВИДЕО)

Божиков и Слован с пети поред успех в Словакия, Велковски влезе резерва в Белгия, Филип Кръстев гледа от пейката в Нидерландия

Българският защитник Радослав Димитров записа цял мач, а нападатеят Цветелин Чунчуков влезе като резерва за Сепси в 74-ата минута при домакинската победа над Динамо (Букурещ) с 4:1 в среща от 14-ия кръг на румънското първенство.

Чунчуков се появи при резултат 3:1, а с успеха тимът му събра 13 точки и заема 11-ото място.

За столичани на вратата бе българинът Пламен Илиев, като гостите загубиха за 10-и път и остават на предпоследна позиция с 8 точки.

Междувременно българският капитан на Слован (Братислава) Васил Божиков игра 90 минути при успеха на словашкия шампион с 3:2 като гост на Тренчин.

Двубоят бе от 13-ия кръг, а след него Слован остава лидер в класирането с 32 точки, на 3 пред втория Спартак Търнава.

В Белгия пък Серкъл (Брюж) допусна домакинска загуба с 0:1 от Антверп също в 13-ия кръг на елита, а българският национал Димитър Велковски се появи в игра като принудителна смяна още в 23-ата минута.

Той замени контузилия се Александре Корин, но в 57-ата минута Майкъл Фрай вкара единствения гол в срещата и донесе успеха на гостите. След загубата Серкъл (Брюж) е на предпоследното 17-о място с 9 точки, докато Антверп е 3-и с 24 точки, на 2 от лидера Брюж.

В Нидерландия пък Филип Кръстев остана сред резервите при успеха на Камбур с 1:0 над Валвайк като гост в мач от 11-ия кръг на Ередивизи.

Преди дни младежкият национал на България се развихри в двубоя срещу Аякс Затердаг за Купата на Нидерландия, вкарвайки гол и допринасяйки за други два, но днес не получи шанс в срещата за първенство.

Българин с асистенция срещу Наполи

Георги Костадинов отново тренира с АПОЕЛ

Националът се възстанови след травма в гърба

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0