2. - Българи в чужбина
  3. Вальо Илиев и Стяуа с победа над Динамо

Вальо Илиев и Стяуа с победа над Динамо

Лидерът в Румъния Динамо (Букурещ) загуби като домакин от Стяуя с Валентин Илиев в редиците си

Отборът на Стяуа (Букурещ) надделя над лидера в класирането Динамо (Букурещ) в мач от румънската Първа Лига. Страхотен мач за гостите направи Русеску, който отбеляза два от головете за гостите при успеха с 3:1. За Стяуа игра цял мач бившият футболист на ЦСКА Валентин Илиев. Той получи болки в 75-та минута и бе изнесен на носилка, но продължи мача въпреки затрудненото си положение.

Срещата на стадион "Динамо" започна чудесно за домакините и още в 20-та минута те поведоха с гол на Никулае от дузпа. Дузпата бе извършена именно от българския защитник Илиев. Само две минути след като получи гол Стяуа изравни с гол-бижу на Русеску, който от около 25 метра по диагонал простреля вратаря на Динамо.

В 59-та минута Раул Русеску бе оставен сам пред вратарското поле на домакините и успя да се обърне и да вкара за 2:1. След пълния обрат в срещата гостите поеха инициативата и Динамо трудно стигаше до противниковата врата.

В последните минути Динамо натисна Стяуа и ги натика в тяхното поле, но до гол не се стигаше. В 90-та минута съотборниците на Илиев се възползваха от излизането в атака на противника и благодарение на повечето празни пространства Михай Костеа успя да преодолее отбраната и да вкара за 3:1. С победата Стяуа се намира на 4-та позиция в класирането с 28 точки, а Динамо е лидер с актив от 36 т.