2. - Българи в чужбина
  3. Васлуй и Живко Миланов останаха в играта за титлата

Васлуй и Живко Миланов останаха в играта за титлата

Николай Йорданов свири дузпа за Васлуй при победата над Оцелул с 2:1

Отборът на Живко Миланов Васлуй победи като гост Оцелул с 2:1 в дербито от предпоследния 33-и кръг на румънския шампионат и запази шансове за титлата.

Бранителят изигра пълни 90 минути и се отчета със стабилни изяви при успеха на своя тим. Куриозното е, че освен Миланов имаше още един българин на терена в Галац. Това бе главният рефер Николай Йорданов, който ръководи и българското дерби Левски – ЦСКА миналия месец.

Именно българският рефер, упрекван от „армейците” за две неотсъдени дузпи в двубоя на 26 април, посочи бялата точка в 13-ата минута и гостите от Васлуй поведоха след точно изпълнение на бразилеца Уесли. Нарушението за наказателния удар бе извършено срещи включилия се в предни позиции Живко Миланов.

В 20-ата минута Оцелул изравни след попадение на Костин, но само три по-късно нигериецът Йеро Бело изведе отново тима на Васлуй напред.

С тази победа отборът на Живко Миланов събра актив от 67 пункта и се изравни с лидера Клуж, който обаче е с мач по-малко. На 18-и май водачите в класирането гостуват на седмия Университатия, а в последния кръг им предстои изключително трудно домакинство на третия Стяуа. "Стелистите" в момента заемат трета позиция с 62 точки и също трябва да изиграят срещата си от 33-ия кръг, което означава, че при успех ще се доближат на 2 пункта от водачите.

От своя страна в решителния 34-и кръг отборът на Васлуй ще се изправи срещу Университатия у дома.

Ако двата основни претендента за титлата са с равен брой точки, трофеят ще отиде при тима на Клуж, който има предимство в преките двубои.