2. - Българи в чужбина
  3. Велизар Димитров изнесе поредния си силен мач за своя Металург (Донецк), бележи от дузпа на Металург (Запорожие)

Българският национал Велизар Димитров изнесе поредния си силен мач за своя клуб Металург (Донецк). Отборът на Николай Костов успя да победи с класическото 3:0 Металург (Запорожие).

Това стана в мач от 5-ия кръг на украинската Първа дивизия. Домакините от Донецк започнаха по-активно мача и напълно логично откриха резултата в 30-ата минута благодарение на Танаса.

В 58-ата минута Велизар Димитров удвои преднината на своите от дузпа. В случая българинът извади късмет, тъй като стражът на гостите за малко не хвана наказателния удар.

Крайното 3:0 оформи Танаса, който вкара втория си гол в мача. След този двубой, Металург заема 8-ото място в класирането с актив от 8 точки, докато отборът от Запорожие е на 12-ата позиция с 4 точки.