2. - Българи в чужбина
  3. Велизар Димитров с цял мач при домакинска загуба на Металург

Велизар Димитров с цял мач при домакинска загуба на Металург

Тимът на българина завърши срещата с Таврия с десет души

Българинът Велизар Димитров изигра пълни 90 минути при домакинската загуба на своя Металург Донецк срещу Таврия в среща от 6-ия кръг на първенството на Украйна. Бившият ни национал бе на терена по време на целия мач, но не успя да помогне на отбора си да избегне поражението.

До 51-ата минута Таврия водеше с 3:0 и още тогава бе ясно кой ще бъде крайният победител от сблъсъка. Голове на Фешчук и Назаренко през първата част и попадение на Шиндер малко след началото на вторите 45 минути бяха осигурили класическата преднина на гостуващия тим.

Лазич изравни за Металург в 63-ата минута, но силите на домакините не стигнаха за нищо повече, като дори отборът на Велизар Димитров завърши срещата с десет души, след като в 84-ата минута Фернандеш бе изгонен.

След поражението Металург заема 14-ото място и има актив от 4 точки, като до момента е взел само една победа от началото на сезона. Таврия е на 4-та позиция с 10 точки.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)