2. - Българи в чужбина
  3. Велизар вкарва при загуба на Металург

Велизар вкарва при загуба на Металург

Металург Донецк загуби гостуването си на Ворскла в мач от третия кръг на украинското първенство

Велизар Димитров отбеляза попадение при загубата на Металург Донецк с 2:4 като гост на Ворскла Полтава в мач от третия кръг на украинското първенство.

Бившият футболист ЦСКА започна срещата като титуляр и остана на терена до 81-а минута, когато бе заменен от Николай Морозюк. Освен, че вкара гол, Димитров се отчете и с жълт картон.

Велизар се разписа за 1:0 в 32-а минута, засичайки майсторски с глава центриране на свой съотборник от пряк свободен удар.

Отборът на Ворскла стигна до пълен обрат в мача след попадения на Сачко (38’) и Кривоошеенко (58’) преди Чечер да изравни в 75-ата минута.

В 79-ата обаче Ворскла отново излезе напред чрез Безус, а в продължението на срещата Янузи фиксира крайното 4:2 с гол от дузпа.

За Металург в игра влезе и друг футболист, подвизавал се в родната "А" група. Бразилецът Зе Соарес, който преди няколко сезона игра в Левски се появи като резерва в 71-а минута.

Тимът на Велизар заема 11-а позиция в класирането с актив от 3 точки от 3 мача. Водач е отборът на Динамо Киев със 7 точки, на една пред Шахтьор, но и с мач повече.

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0