2. - Българи в чужбина
  3. Веско Минев и Анталияспор спряха устрема на Истанбул ББ

Веско Минев и Анталияспор спряха устрема на Истанбул ББ

Бившият бранител на Ботев (Пловдив) и Левски игра цял мач при успеха с 2:1, получи и жълт картон

Бившият бранител на Ботев (Пловдив) и Левски – Веселин Минев, игра цял мач за своя Анталияспор и така бе част от първия успех на своите в последните девет мача, постигнат срещу Истанбул ББ с 2:1 в мач от 11-ия кръг на турската Суперлига.

Гостите от столицата поведоха в 28-ата минута с гол на звездата си Пиер Уебо, но в края на първото полувреме се отпуснаха и допуснаха два бързи гола.

В 42-ата минута Тандоган възстанови равенството след центриране отляво, а минута по-късно Екшиоглу си отбеляза автогол и така даде преднина на домакините.

След почивката Анталияспор остана с човек повече на терена, тъй като Текдемир получи директен червен картон в 52-ата минута, а десет по-късно и Веселин Минев бе предупреден официално, но с жълт картон.

С победата отборът на българския защитник се отдалечи от зоната на изпадащите с 13 точки от 11 мача, докато гостите пропуснаха да излязат на втора позиция и останаха с 18 точки в своя актив.